Overvejer du medlemskab? Læs mere om hvad vi kan tilbyde i Selskabet
Medlemsliste
Sidst opdateret: 05/12/2018

-----------

Albert Diekmann
diek@oncable.dk

Behandlingscenter Svendborg Voksenafdelingen
Dronningholmsvej 60 A
5700 Svendborg
---------------------------

Allan Hedegaard Fohlmann
allan@fohlmann.dk

Frederiksbergpsykologen
Rolighedsvej 6, 5. sal
1958 Frederiksberg
---------------------------

Anders Schmidt Thorsen
antho@ringsted.dk

Dagbehandlingen, Ringsted Kommune
Prinsensvej 10
4100 Ringsted
---------------------------

Anette Sørensen
akvi-fb@aalborg.dk

Rusmiddelafsnittet
Sofiendalsvej 7
9200 Aalborg
---------------------------

Anja Glinvad Ørum-Petersen
shiva117@hotmail.com

Aalborg kommune
Sofiendalsvej 7
9200 Aalborg
---------------------------

Anna-Marie Sass
amsass@psykologeniregionen.dk

Psykologgruppen-naestved.
Jernbanegade 14 A, st.tv.
4700 Næstved
---------------------------

Anne Grete Christoffersen
psykagc@msn.com

Psykologerne Strømgade
Strømgade 8, 1. tv.
9800 Hjørring
---------------------------

Anne Møller Mortensen
mortensenannemoller@gmail.com

Center for Alkohol- og Stofbehandling
Ringstedgade 16
4000 Roskilde
---------------------------

Anne Emilie Dahler-Eriksen
emiliedahlereriksen@gmail.com

Syddansk Universitet

---------------------------

Arne Jakobsen
arnejakobsen@mail.dk

Privat praksis
Badstuegade 3
6100 Haderslev
---------------------------

Bendt Skjold Hansen
bendt.s.hansen@gmail.com

Rådgivningscenter København, Modtageenhed Amager
Øresundsvej 55A
2300 København S
---------------------------

Bente Stenfeldt Riddersholm
alkoholbehandlingen@aarhus.dk

Center for Alkoholbehandling. Aarhus Kommune
Jægergårdsgade 66
8000 Aarhus C
---------------------------

Bettina Myggen Jensen
bettina.myggen@live.dk

Den Sociale Højskole
Kronprinsesse Sophies vej
2000 Frederiksberg
---------------------------

Birgitte Schaumann
Birgitte.Schaumann@svendborg.dk

Behandlingscenter, Svendborg, Ungeafdelingen
Nyborgvej 4, 1. sal
5700 Svendborg
---------------------------

Birgitte Thylstrup
bthylstrup@hotmail.com

Center for Rusmiddelforskning, Københavnsafdelingen
Artillerivej 90, 2. sal
2300 København S
---------------------------

Birgitte Zimmermann
birgittedz@gmail.com

---------------------------

Brian Sebens
brian.sebens@gmail.com

---------------------------

Carl Albertsen
carl.asbjorn.albertsen@gmail.com

CSU/TrinHorsens, Horsens kommune
Sønderbrogade 36
8700 Horsens
---------------------------

Cathrine Aalborg Iversen
cathrineai@yahoo.dk

Kagshuset
Symfonivej 41
2730 Herlev
---------------------------

Cathrine Black Christensen
cathrine_black_p@hotmail.com

Behandlingscenter Odense
Slotsgade 7
5000 Odense C
---------------------------

(Charlotte) Silas Houlberg Bengtson
silash@mail.dk

Stofrådgivningen
Værnedamsvej 12. 1.th. V (adm. adresse)
1619 København V
---------------------------

Christian Christensen
christian9090christensen@gmail.com

Enner Mark Fængsel
o
8700 Horsens
---------------------------

Christian gad
christiangad@gmail.com

Alkohol- og Stofrådgivningen
Hermannsgade 3, 1.
3300 Frederiksværk
---------------------------

Christina Skov
csso98@live.dk

Aalborg Kommune, Misbrugsafsnittet
Sofiendalsvej 7
9200 Aalborg SV
---------------------------

Dianna Kristensen
diorki@gmail.com

Studerende Københavns universitet
Rektorparken 18, 5th
2450 København sv.
---------------------------

Dorthe Carlsen
Psykolog@dorthecarlsen.dk

Ballerup Psykologhus
Centrumgaden 7, 1.th
2750 Ballerup
---------------------------

Eline Hyldager
eline@pkf.name

Psykologhuset Kognitivt Fokus
Østrevej 32
8210 Århus V
---------------------------

Emilie Hjorth Roelsgaard
emilie.hjorth@hotmail.com

Hjulsøgårdfonden
Frodesdalsvej 3
8700 Horsens
---------------------------

Eric Allouche
erall@slagelse.dk

Misbrugscentret Slagelse
Ingemannsvej 22
4200 Slagelse
---------------------------

Erik Bredtoft
psyk.bredtoft@mail.dk

Psykolog Erik Bredtoft
Danmarksstræde 2 A, 1.th.
7000 Fredericia
---------------------------

Eva Maria Henriksen
post@violasverden.dk

---------------------------

Gitte Klaris
gitteklaris@hotmail.com

Regionspsykiatrien Midt, Psykiatriens Hus
Falkevej 5
8600 Silkeborg
---------------------------

Gitte Nørskov Andersen
admin@gittenoerskov.dk

KABS
Callisensvej 34
2900 København
---------------------------

Hanne Tøfting Stefansen
hanneole@vip.cybercity.dk

Rusmiddelcenter Aarhus, Alkoholbehandlingen
Jægergårdsgade 66
8000 Aarhus C
---------------------------

Hans Christensen
psykolog@live.com

fredericia kommune
prinsessegade 72
7000 Fredericia
---------------------------

Heidi Mouritsen
heidi@ringgaarden.dk

Behandlingshjemmet Ringgården
Strandvejen 1
5500 Middelfart
---------------------------

Heidi Rømer Hansen (tidl. Jeppesen)
heidi@psykologisk.info

Center for Forsorg og Misbrug, Holbæk Kommune
Birkevænget 4
4300 Holbæk
---------------------------

Helene Hjørringgaard Kristiansen
hjoerringgaard83@hotmail.com

Jammerbugt Kommune
Borgervænget 12
9640 Brovst
---------------------------

Helge Børven
helge.boerven@gmail.com

Rusmiddelbehandling Nørre Voldgade
Spaniensgade 25
2300 København S
---------------------------

Helle Kjær
hellekj@htk.dk

Blå Kors Behandlingscenter Taastrup
Jernbane Allé 11 A
2630 Tåstrup
---------------------------

Helle Lindgaard
psykolog@hellelindgaard.dk

Helle Lindgaard, Psykologisk Virksomhed: Forskning, Formidling og Rådgivning
Råhøjtoften 24
8260 Viby J
---------------------------

Ingrid Brattskar
ingridbrattskar@hotmail.com

---------------------------

Iver Hecht
iver@vibygaard.dk

Familiecentret Vibygård
Vibygårdsvej 33b
4130 Viby Sj.
---------------------------

Jan Bentzen
Jan.bentzen2@gmail.com

Abelhus Psykologcenter
Gl. Kongevej 135A
1850 Frederiksberg
---------------------------

Jan Rimer
Jan.rimer@gmail.com

Alfa Fredensborg
Kongevejen 1
3480 Fredensborg
---------------------------

Janne Vedel Rasmussen
jannevedel@gmail.com

Aalborg universitetshospital, Psykiatrien, Klinik Syd, Tjenesterelateret PTSD
Mølleparkvj 10
9000 Aalborg
---------------------------

Jens Wraa Laursen
jens@pkf.name

Psykologhuset Kognitivt Fokus
Østrevej 32
8210 Århus V
---------------------------

Jesper Østerhaab Mogensen
jesperoesterhaab@gmail.com

Unge & Rusmidler
Slotsgade 7
5000 Odense C
---------------------------

Johannes Knigge
Johannes@ridgeback.dk

KABS Gentofte
Finsensvej 34
2900 Hellerup
---------------------------

John Eltong
johneltong@gmail.com

Stolpegård
horsekildevej 27,2 th
2820 john eltong
---------------------------

Jonathan Led Larsen
jonathan.led.larsen@regionh.dk

Kompetencecenter for Dobbeltdiagnoser
Boserupvej 2, Østershus, 2. sal
4000 Roskilde
---------------------------

Julia Geeb
julialangstrumpf@gmail.com

Institut for Psykologi, Københavns Universitet
Øster Farimagsgade 2A
1353 København K
---------------------------

Karen Bruun Andresen
karen@bruunandresen.dk

Hedensted Rusmiddelcenter
Hecovej 6
8722 Hedensted
---------------------------

Karina Lærke Sørensen
karinalaerkesorensen@gmail.com

Misbrugscenter Mariagerfjord
Fortunavej 1
9500 Hobro
---------------------------

Karsten Abel
psykolog@karstenabel.dk

---------------------------

Kirstine Krogh Sørensen
kirstine1212@hotmail.com

Skanderborg Rusmiddelcenter
Ole Lund Kirkegaards Stræde 2 F
8660 Skanderborg
---------------------------

Kit Annamarie Jensen
kitje@slagelse.dk

Rusmiddelcenter Slagelse
Ingemannsvej 26
4890 Slagelse
---------------------------

Kristian Holte Kofod
vu95@sof.kk.dk

U-turn, Københavns Kommune
Studiestræde 47
1455 København K
---------------------------

Lars Jersin
lars_jersin@hotmail.com

Center for Alkoholbehandling. Aarhus Kommune
Jægergårdsgade 66
8000 Aarhus C
---------------------------

Lene Christiansen
lene.s.christiansen@gmail.com

---------------------------

Line Elvien
lielv15@student.sdu.dk

SDU (Syddansk Uni)
Campusvej 55
5230 Odense M
---------------------------

Line Jørgensen
line-margrethe@live.dk

Center for Forsorg og Behandling - Misbrugsambulatoriet i Hørsholm
Holmetoften 15
2970 Hørsholm
---------------------------

Lone Marker
lom2@balk.dk

Brydehuset
Brydehusvej 12
2750 Ballerup
---------------------------

Lotte Sønderby
lotte.soenderby@rsyd.dk

Psykiatrisk Afdeling Middelfart
Østre Hougvej 70
5500 Middelfart
---------------------------

Louise Frost Ribe
louiseribe@hotmail.com

Misbrugsafsnittet
Badehusvej 1, 1. sal.
9000 Aalborg
---------------------------

Lubitza Hanuska Vesterdal
vesterdal39@gmail.com

Københavns Universitet

---------------------------

Luna Bøhm Andresen
Boehmandresen@hotmail.com

---------------------------

Mai Ditlevsen
maidit06@hotmail.com

KABS-Hvidovre
Hvidovrevej 80 D
2610 Rødovre
---------------------------

Malene Frich Gjerløw
malenegjerloew@gmail.com

Center for Rusmiddel og Forebyggelse, Holstebro
Sønderlandsgade 8
7500 Holstebro
---------------------------

Maria Schneider
mariaschneider@godmail.dk

Børne- Ungdompsykiatrisk Klinik 1, Region Sjælland
Ny Østergade 12
4000 Roskilde
---------------------------

Marianne Ussing
marianneussing@gmail.com

Ambulatorium for mani og depression
Bøglumvej 5-11
8240 Risskov
---------------------------

Marie Pedersen
mapeglkalk@hotmail.com

KRB
Egøjevej 34
4600 Køge
---------------------------

Marie Falck Hansen
mariesfh@me.com

Egedal Rusmiddelteam
Skolevej 10B
3660 Stenløse
---------------------------

Marie Vinther Magnussen
writemarie@yahoo.dk

Forskningsklinikken for Ludomani
Nørrebrogade 44, Bygning 4, 1. sal
8000 Aarhus C
---------------------------

Marlene Schmidt
mail@marleneschmidt.dk

Egen praksis - Psykolog Marlene Schmidt
Vesterbrogade 20, 2 th.
1620 København V.
---------------------------

Mette Holm Riis
metteholm40@hotmail.com

Behandlingshjemmet Ringgården
Strandvejen 1
5500 Middelfart
---------------------------

Mette R. Møller
Mettegro@hotmail.com

Greve Rusmiddelcenter
Hundige Alle 11
2670 Greve
---------------------------

Mette Toft Nissen
mettetoftnissen@gmail.com

Sydgården
Åbenråvej 120
6100 Haderslev
---------------------------

Mette Bech Richardt
metterichardt@outlook.com

Greve Rusmiddelcenter
Hundige Allé 11
2670 Greve
---------------------------

Mette Skou Elkjær
mette@sportspsykologi.com

Hjulsoegaardfonden
Frodesdalsvej 3
8700 Horsens
---------------------------

Michael Vernon Kristiansen
psykologmvk@gmail.com

Ringsted Kommune Socialpsykiatri
Prinsensvej 10
4100 Ringsted
---------------------------

Nælde Krake
Eg3b@sof.kk.dk

Center for unge og rusmidler
Studiestræde 45
1960 København K
---------------------------

Ole Thofte
thofte@gmail.com

---------------------------

Paul Georges De Visme
visme@hotmail.com

KABS City
Kirsten Walthers Vej 2, 2. sal
2500 Valby
---------------------------

Peer Nielsen
peer.nielsen@mac.com

Privat Praksis
Svanevej 27, 3. tv.
2400 København
---------------------------

Per Nielsen
per@ringgaarden.dk

Behandlingshjemmet Ringgården
Strandvejen 1
5500 Middelfart
---------------------------

Ragnar Gunnarsson
ragnarg@hotmail.com

Specialinstitution
Forchhammersvej 18
1920 Frederiksberg C
---------------------------

Randi Jensen
randiteo@gmail.com

---------------------------

Sanne Høybye
sannemontpellier@gmail.com

52927 kommune

---------------------------

Sara Liv Norris
psykolog@livnorris.dk

Psykologbaghuset
Sjællandsgade 115
8000 aarhus c
---------------------------

Sigrid Fardal Nes
sines@slagelse.dk

Unge & Rusmidler
Slotsgade 7
5000 Odense
---------------------------

Simon Schøneberg
doctor_simon@yahoo.com

Aalborg Kommune, Misbrugsafsnittet
Sofiendalsvej 7
9200 Aalborg SV
---------------------------

Steen Guldager
steen@socialpsykologi.dk

Socialpsykologisk Center
Solbakken 47
8240 Risskov
---------------------------

Stina Dalgaard Elkjær
stiel@vejle.dk

Vejle Kommune
Vestre Engvej 51 4.b
7100 Vejle
---------------------------

Stina Lund Worm
stinalundworm@gmail.com

KABS City
Teglgårdsstræde 13A
1452 København K
---------------------------

Stine Moldt
stinemoldt@hotmail.com

Forskningsklinikken for Ludomani, Aarhus Universitetshopsital
Nørrebrogade 44, bygn. 4
8000 Aarhus C
---------------------------

Stine Vesterby
stinevesterby@gmail.com

---------------------------

Susanna De Lima
susannadelima@gmail.com

Ungdomscentret Aarhus Kommune
Skanderborgvej 156
8260 Viby J
---------------------------

Susanne Huynh
susanne.hu@gmail.com

Psykoterapeutisk Center Stolpegård
Stolpegårdsvej 20
2820 Gentofte
---------------------------

Thomas Funk Nielsen
funktnielsen@gmail.com

Stofrådgivningen
Nørre Voldgade 11, 4. sal
1358 København K
---------------------------

Tina Haren
tina@haren.dk

Center for Motivation og Forandring
Hollands Allé 6,
2300 Kbh S
---------------------------

Tina Rathje
tinarathje@gmail.com

Familieambulatoriet Thoravej
Thoravej 24
2400 københavn NV
---------------------------

Tina Sørensen
tlus@horsens.dk

HPS, CSU, Trin Horsens.
Sønderbrogade 48
8700 Horsens
---------------------------

Tina Holmsted Purup
tpu@aarhus.dk

Rusmiddelteamet, Ungdomscentret, Aarhus Kommune
Skanderborgvej 156
8260 Viby J
---------------------------

Torben Kjær Lindbjerg
mustor@oncable.dk

Torben Lindbjerg, psykolog
Nørregade 41, 2 sal, kontor 217
1165 København K
---------------------------

Winnie Jørgensen
winniej1968@hotmail.com

Center for Alkohol- og Stofbehandling
Ringstedgade 16
4000 Roskilde
---------------------------

Kommende arrangementer

Selskab for Misbrugspsykologi - mail: kontakt@misbrugsnet.dk